Ana Sayfa Kripto Para Bitcoin nasıl elde edilir? Bitcoin’den nasıl para kazanılır?

Bitcoin nasıl elde edilir? Bitcoin’den nasıl para kazanılır?

182
0

Bitcoin ile Para Kazanma Yöntemleri

 

Kripto para birimlerinden biri ve en popüleri olan bitcoin gün geçtikçe alıcıları tarafından çeşitli yöntemlerde kullanılmaya başlandı. Böylelikle daha önemli girişimlerde bulunuldu. Eğer siz de bu yollardan para kazanmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

Mining (Madencilik)

 

Bitcoin üretmek de en çok kullanılan yöntem olarak bilinen madencilik anlamına gelen miningdir. Madencilik yapılmak için harcanan enerji fazla olduğu için eski zamanlarda mantıklı iş gibi gelse de günümüzde pek de mantıklı olduğu söylenemez. Yine de madencilik yapmak için büyük paralar harcanıyor.

 

Mining Pool (Madencilik Havuzu)

 

Bitcoin üzerinden para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de mining pool olarak bilinen havuz yöntemidir. Bitcoin madenciliği zor olduğundan insanlar tek başına madencilik yaparak uğraşmak istemiyor. Bu durum böyle olunca insanlara mining pool’a katılmak daha mantıklı geliyor. Kısa sürede küçük kazançlar insanları mutlu ediyor. Mining pool mantığı madencileri bir arada tutarak, güçlerini birleştirmelerine yardımcı oluyor ve madencilerin hepsine blockchain çözmeye yaptıkları katkılar karşısında küçükte olsa bir miktar kazanmalarını sağlıyor. Kullanıcılar küçük çaplı madencilikte yapsalar bu aktivitelerden uzak kalmamaları mining pool sayesinde sağlanıyor.

 

Kazılarak çıkarılan bitcoinlerden kullanıcılara olan paylarını vermek fazlaca zor olduğundan dolayı en popüler 2 hesap aracı olan Pay-per-Share ve Double geometric method sayesinde bitcoin paylaşımları yapılıyor. PPS, kullanıcının havuzundaki mevcut bakiyesini çözülen her hisse için anında ödeme yapıyor.

 

Bitcoin Faucets

 

Size verilen küçük görevler karşılığında veya oyunlar oynayarak bitcoinden para kazanmak istemez misiniz? Belli başlı internet sitelerine girerek size gönderilen onaylamaları yaparak az miktarda olsa bitcoin olan satoshi kazanabilirsiniz. Bu internet siteleri gelirlerini genellikle reklamlardan elde ederler. Kullanıcılar ise mantık olarak bu reklam gelirlerinin az bir miktarını kazandığı satoshiler sayesinde kazanıyor. Oyunlar ortalama 5 dakika civarında sürmektedir. Bu önerdiğim yol ile çok para kazanmasanız dahi yeni başlayanlar için ya da bedava bitcoin kazanmak isteyenler için bu seçenek size önerebileceklerimden biri olduğunu bilmelisiniz.

 

Bitcoin Alıp Satarak Para Kazanmak

 

Bitcoin değeri bildiğiniz gibi sürekli hareket halinde bulunuyor. Bunu değerlendirmek sizin elinizdedir. Bitcoin piyasası düştüğü an satın alıp fiyatı yükseldiği an satmak size büyük kar ettirebilir. Bu yola “bitcoin ticareti” deniyor.

 

Önceki İçerikBlockchain ve Bitcoin Emlak Sektörünü Değiştirebilir Mi?
Sonraki İçerikBitcoin Nedir? Alırken dikkat etmeniz gerekenler?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz